منوی دسته بندی

بالابر فروشگاهی

بالابر فروشگاهی کاربردهای زیادی در صنایع مختلف و پروژه های ساخت و ساز دارد. بالابر فروشگاهی دستگاهی است که از آن برای جابجایی بار و افراد تا ارتفاع مشخصی استفاده می شود. کابین در این بالابرها شکل ساده ای داشته و با داشتن حفاظ از افراد و بار داخل آن محافظت می کند. البته در برخی از مدل ها کابین به شکل سکو بوده و حفاظی ندارد. این سیستم ها از ایمنی بالایی برخوردارند و از دو نوع سیستم محرکه کششی و هیدرولیک روغنی در آن ها استفاده می شود. بالابر فروشگاهی به انواع مختلفی تقسیم می شوند که در ادامه این مطلب به بررسی مختصر هر یک از آن ها پرداخته ایم.

بالابر فروشگاهی ثابت و متحرک

بالابر فروشگاهی با توجه به امکان حرکت آن ها به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم می شوند. بالابر فروشگاهی ثابت سیستمی است که در یک مکان مشخص نصب و راه اندازی می شود و امکان تغییر محل نصب وجود ندارد. از این سیستم ها در کارخانه ها، کارگاه ها، فروشگاه ها، مراکز تجاری، نیروگاه ها، پتروشیمی ها و غیره استفاده می شود. از نظر میزان ارتفاعی که کابین می تواند حرکت کند و نیز ظرفیت، این بالابرها به مدل های مختلفی تقسیم می شوند. بالابر فروشگاهی متحرک سیستم هایی هستند که می توان  آن ها را در نقاط مختلف یک پروژه یا مکان مورد استفاده قرار داد. با امکان جابجایی، کاربران می توانند در هر نقطه ای که نیاز به رفتن تا ارتفاع مشخصی را دارند بالابر را حرکت داده و در نقطه مورد نظر از آن استفاده کنند. البته از نظر ساختار، این بالابرها به مدل های ثابت شباهت دارند. از این بالابرها نیز در مکان های مختلفی همانند پروژه های ساخت و ساز، خدمات شهری، کارخانه ها و واحدهای صنعتی و غیره استفاده می شود.

انواع بالابر فروشگاهی تبریز از نظر ساختار

بالابر فروشگاهی از نظر ساختار به انواع مختلفی تقسیم می شوند که هر کدام کاربرهای خاصی دارند. به منظور آشنایی با این سیستم ها در ادامه به معرفی مختصر هر کدام پرداخته ایم.

بالابر فروشگاهی تلسکوپی یا مفصلی

این نوع بالابر فروشگاهی دو بازو دارند که یکی از آن ها به شکل تلسکوپ و دیگری به شکل مفصل کار می کند. این بالابرها در شرایطی به کار می روند که کاربران می خواهند به ارتفاع بالا از 14 تا 45 متر دسترسی داشته باشند. این بالابرها قدرت مانور بیشتری دارند و کاربران می توانند در ارتفاع بالا به نقاط مختلف دسترسی پیدا کنند. ظرفیت این بالابرها با توجه به مدل و ابعاد آن ها نیز تفاوت دارد.

بالابر ساختمانی

بالابر ساختمانی نوع دیگری از بالابر صنعتی به شمار می رود که در پروژه های مختلف ابنیه مورد استفاده قرار می گیرد. این بالابرها مصالح ساختمانی و افراد را تا ارتفاع مشخصی در ساختمان بالا می برند. بالابرهای ابنیه برای تامین نیرو از الکتروموتور استفاده می کنند و قادرند با برق تک فاز و سه فاز کار کنند.

بالابر فروشگاهی گیربکسی یا زنجیری

در این نوع بالابر فروشگاهی، زنجیر یا وینچ باعث حرکت سکو یا کابین می شود. این نوع سیستم ها شامل مدل های مختلفی می شوند که البته کاربردهای متفاوتی نیز دارند. سبک بودن و سرعت قابل قبول از جمله مزایای این بالابر فروشگاهی هستند. این سیستم ها ظرفیت زیادی ندارند و از آن در فروشگاه ها، مغازه ها، تاسیسات صنعتی و حتی منازل استفاده می شود.

بالابر آکاردئونی یا قیچی

بالابرهای آکاردئونی یا قیچی از بازوهایی استفاده می کنند که مکانیزم ضربدری دارند. این بازوها بین پایه بالابر و سکوی آن به بالا و پایین حرکت می کنند. بسته به نوع کاربرد، این بالابرها می توانند روی یک وسیله نقلیه متحرک یا پایه محکم قرار گیرند که در این صورت به انواع متحرک و ثابت تقسیم می شوند. این سیستم ها عموما در جاهایی استفاده می شوند که فقط نیاز به حرکت به بالا و پایین وجود دارد. همانند دسترسی به به قفسه ها در انبارها که نیاز به سکوی کار در ارتفا بالا دارند.

بالابر هوم لیفت

بالابرهوم لیفت یکی از انواع جدید بالابر فروشگاهی محسوب می شود که کاربردهای مختلفی نیز دارد. این نوع بالابر فروشگاهی از اجزایی همچون بازوی متحرک، اتاقک یا سکو، شاسی و غیره تشکیل می شود. سکو یا اتاقک در تمامی مدل های این نوع بالابر به انتهای بازو اتصال دارد. وجود بازوی متحرک در این بالابر فروشگاهی باعث می شود تا اتاقک یا سکو در جهات عمودی و افقی حرکت کند. ظرفیت این نوع بالابرها کم است و قابلیت حمل یک کاربر و بار کم وزنی را دارند.

بالابر فروشگاهی ستونی

این نوع بالابر فروشگاهی بیشتر برای جابجایی خودروها در مکان هایی همانند تعمیرگاه های تخصصی استفاده می شود. در این سیستم ها خودرو روی سکوی متصل به ستون قرار می گیرد و به بالا حرکت می کند. وقتی خودرو به بالا برده شود عملیات تعمیر یا سرویس خودرو به راحتی توسط تعمیرکار انجام می شود. این نوع بالابرها در مدل های تک ستونه یا دو ستونه طراحی و ساخته می شوند.

بالابر فروشگاهی عمودبر

بالابر فروشگاهی عمودبر در مواقعی به کار می روند که به راحتی نمی توان به محل مورد نظر دسترسی پیدا کرد. بالابرهای عمودبر به کاربران امکان آن را می دهند به ارتفاع 6 تا 10 متری بروند. این سیستم ها معمولا در مکان هایی همانند انبارها، فروشگاه های بزرگ و پروژه های ساختمان سازی به کار برده می شوند.

بالابر فروشگاهی قابل یدک

این نوع بالابر فروشگاهی به نحوی هستند که می توان با آن ها به ارتفاع 5 تا 22 متر دسترسی پیدا کرد. همچنین می توان آن ها را تا مسافت های طولانی به منظور استفاده های مختلف حمل کرد. بالابرهای قابل یدک در مکان های ناهموار که سطحی خاکی یا شنی دارند به کار برده می شوند. سبکی این سیستم ها باعث می شود تا کاربران بتوانند در یک پروژه با مساحت زیاد بسته به نیاز در نقاط مختلف آن ها را جابجا کرده و مورد استفاده قرار دهند.

بالابرهای عنکبوتی

بالابرهای عنکبوتی از دیگر انواع بالابر فروشگاهی هستند که به کاربر امکان آن را می دهند تا از موانع مختلف در ارتفاعات متفاوت عبور کند. این بالابرها انعطاف پذیری زیادی دارند و این مزیت باعث می شود تا در شرایط و محیط های مختلف قابل استفاده باشند. بالابرهای عنکبوتی پایه های قوی داشته و کاربردهای زیادی دارند. این سیستم ها در مواردی همچون تعمیر و نگهداری ساختمان ها، هرس درختان، پروژه های ساخت و ساز و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.

مجموعه مهندسی شهر، طراح و مجری انواع بالابر فروشگاهی و صنعتی

مجموعه مهندسی شهر یکی از مجموعه های مطرح و باسابقه در صنعت آسانسور است که در بخشی از فعالیت خود به تولید انواع بالابر فروشگاهی و صنعتی نیز می پردازد. این مجموعه تلاش زیادی می کند تا بالابر فروشگاهی را با جدیدترین فناوری ها و تجهیزات روز طراحی و تولید کند؛ تا هم کیفیت و عمر مفید زیادی داشته باشند و هم این که کارایی آن ها در سطح بالایی باشد. مجموعه مهندسی شهر به منظور رفع نیازهای متنوع کارفرمایان می کوشد تا بالابر فروشگاهی را در انواع و مدل های مختلف طراحی و تولید کند. بالابر فروشگاهی که در این واحد تولید می شوند از نظر رعایت استانداردها و ضوابط مربوطه در سطح بالایی هستند و روی آن ها تست های مختلف انجام می شود. با توجه به این توضیحات اگر نیاز به خرید بالابر فروشگاهی دارید، مسلما تولیدات مجموعه مهندسی شهر انتخاب ایده آلی خواهند بود.

 

تماس با ما