منوی دسته بندی

راهبند بازویی تبریز (21 فروردین ماه 1401)

راهبند بازویی تبریز چیست ؟ موارد کاربرد و ساختار آن

راهبند بازویی تبریز (Barrier)  در ساختار کلی به تجهیز یا به بیان بهتر و دقیق تر، مانعی برای مسدود نمودن و کنترل انواع ترددها در اماکن مختلف به منظور پایش و کنترل تردد وسایل نقلیه و افراد می باشد. تجهیزاتی که به صورت افقی به یک پایه و کابین متصل می باشد و دارای یک ارتفاع از زمین که در مکان های پر تردد در مسیر ورودی ها مورد استفاده  قرار میگیرند.

تولید راهبند در تبریز

تولید کننده انواع راهبند در تبریز

در ادامه به کاربردهای آن نیز پرداخته ایم و در آخر باید متذکر شویم که یک ویژگی مشترک بین ساخت تمامی این محصولات وجود دارد و آن هم اینکه تولید راهبند بازویی تبریز در هر دسته بندی به 2 صورت دستی و اتوماتیک می باشد.

راهبند ها بیشترین کاربرد را در ساختمان های اداری و دولتی، بیمار‌ستان‌ها، دانشکده‌ها، پارکینگ‌های عمومی ، کارخانجات، ورودی شهرک ها و … داراست؛ ضمن این که میتوان این تجهیزات را در مسیر خطوط ریل سامانه های ریلی، فرودگاه ها و عوارضی ها نیز نصب کرد.

تعریف راهبند بازویی تبریز

این تجهیز در اصل دستگاهی است که با استفاده از آن می توان تردد وسائط نقلیه را کنترل نمود. راهبند اتوماتیک تبریز کاربرد فراوانی در پارکینگ های عمومی پرتردد را داراست را امکان اتصال به دستگاههای کنترل تردد را نیز داراست. راهبند تبریز از لحاظ کارکرد به چندین دسته تقسیم بندی می گردند که می توان مدل بوم دار را پر کاربردترین آن دانست و در رده بعدی مدلهای بولارد (ستونی ) و زنجیری قرار دارند.

ساخت راهبند

امروزه بهترین حالت استفاده از راهبندهای برقی و گیت های اتوماتیک بهره گیری از کلیدهای دستی راه بند، لوپ دتکتور ، ریموت ها ، آنتن RFID برد بلند، کارتخوان اکسس کنترل و… میباشد.

انواع راهبند

  • میله ای یا اهرمی
  •  ستونی ( بولارد )
  • سطحی ( road blocker )
  •  دستی

ویژگیهای یک راهبند

امروزه وجود راهبندها با گسترش جوامع به یک ضرورت تبدیل گردیده، مدیریت پایش و کنترل تردد خودروها و افراد را بدون دخالت فیزیکی و انسانی امکان پذیر میسازند. در شرایط پاندومی بیماری کووید -19 کرونا این نیاز را بسیار افزایش داده ،گرچه حس نیاز به یک راهبند حتی پس از کشف واکسن کرونا برای سازمان ها و مراکز درمانی در جهت نظم دهی مردم و خودروها و جلوگیری از هرج و مرج بیش از پیش احساس میگردد.

کارآیی مفید این تجهیزات علاوه بر موارد ذکر شده و همچنین امکان نگهداری و مراقبت از ابزارها و وسایل منجر به انتخاب راهبند توسط سازمانها ، اماکن تجاری ، صنعتی و مسکونی ، بیمارستانها ، مجتمع ها و… شده است. همین انتخاب منجر به کاهش نیروی انسانی حراستی و حذف وسایل نقلیه گردیده است. در این مقاله سعی بر آنست تا به مزایای راهبند ها پرداخته و راهنمایی های لازم در این خصوص انجام گیرد.

سازنده راهبند

عمده ترین مزایای راهبند بازویی تبریز

بعد از اقدام به نصب راه اندازی ، این دستگاه به کمترین میزان دخالت نیروی انسانی نیازمند است. و تنها با فشردن یک دکمه از هر جا میتوان فرمان حرکت بالا یا پایین را ارسال نمود. پس اگر ، حتی شما یک دستگاه راهبند برای خود خریداری نموده اید و نمی خواهید فردی بر آن نظارت داشته باشد ، قابلیت مدیریت آن به  تنهایی را خواهید داشت. شستی های کنترل را می توان در درون منزل نصب نمود. همچنین می توان کنترل ترددها را از طریق تجهییزات دیگری مانند اسکنرهای اثر انگشت ، اسکنرهای کف دست و اسکنر شبکیه چشم و غیره کنترل نمود. بنابراین ، حداقل نیروی فیزیکی برای کارایی یک راهبند مورد نیاز است.

با توجه به هدف نصب راه بند ، میتواند به همان اندازه ایمن باشد، می توانید با پیشرفته ترین سیستم های امنیتی دیجیتال آنرا هماهنگ نمایید تا ضریب امنیتی را افزایش دهید. گذر از راهبند یا تخریب آن سخت است و می تواند در برابر نفوذ وسایل نقلیه کاملا مستحکم باشد.

Call Now Buttonتماس با ما